Najczęściej zadawane pytania

Uczestnicy mogą zamieniać się rolami w trakcie wycieczki podczas przerw w jeździe, które zazwyczaj są co 20-30 minut.

Wybierając się na wycieczkę skuterem śnieżnym najlepiej założyć taki sam strój jaki wybierając się na narty – ciepła bielizna termiczna, kurtka zimowa, spodnie zimowe, rękawiczki, szalik i buty wysokie minimum ponad kostkę.

Zimowy strój ochronny chroni uczestnika wycieczki przed mrozem i wiatrem. Z doświadczenia wiemy, że jest konieczna dla komfortu w czasie jazdy. Stroje możecie wypożyczyć w Snow Safari za dodatkową opłatą 45 zł ( komplet ) w skład, którego wchodzą zimowa: kurtka, spodnie, buty oraz rękawice.

Tak, dajemy możliwość ubezpieczenia – wykupienie obniża odpowiedzialność materialną kierowcy za skuter śnieżny na wypadek uszkodzenia z jego winy.

Wszystkie wycieczki rozpoczynają się i kończą w naszej bazie, która znajduje się na szczycie Gubałówki obok parkingu na Butorowy Wierch.

Dojechać można do Snow Safari na trzy sposoby:

 • kolejką PKL z Centrum Zakopanego – około 1500 m od górnej stacji kolejki na Gubałówkę w stronę Butorowego Wierchu,
 • samochodem należy jechać do miejscowości Kościelisko i jadąc ulicą Nedzy Kubińca należy skręcić w asfaltową drogę Salamandra – jadąc nią do góry 2000 metrów dotrzecie na szczyt Gubałówki – nasza baza znajduje się po prawej stronie. Samochód można bezpiecznie zaparkować na jednym z płatnych parkingów obok Snow Safari ( 3 zł / godzina ),
 • taksówką lub busem samodzielnym,
 • korzystając z naszej usługi transferu w cenie od 45 zł za osobę.

Jadąc ulicą Nędzy Kubińca nalezy skręcić w ulicę Salamandra. Po przejechaniu około 2000 metrów dotrzecie na szczyt Gubałówki – nasza baza znajduje się po prawej stronie.

Posiadamy 20 skuterów śnieżnych marki Lynx i Ski Doo; Wszystkie z możliwością podróżowania 2 osób, przy zachowaniu pełnego komfortu, zarówno kierowcy, jak i pasażera. Nasze skutery są uważane za najlepsze i najbezpieczniejsze do jazdy turystyczno-rekreacyjnej.

 • Minimum 3 lata na 1 godzinną wyprawę,
 • minium 7 lat na 3 godzinną wyprawę,
 • 6 godzinna wyprawa od lat 12.

Trasy, po których wiodą wycieczki są trasami rekreacyjnymi, na których od lat organizujemy wyprawy. Jazda skuterem jest poprzedzona SZKOLENIEM i zawsze odbywa sie w asyście naszego doświadczonego przewodnika. Skutery śnieżne są bezpieczne, jednak należy zachować wszelką ostrożność i rozwagę tak jak przy innych pojazdach mechanicznych.

Zdecydowana większość naszych klientów to osoby, które nie miały okazji prowadzić skuter śnieżnych i u Nas bedą to robić po raz pierwszy. To jest właśnie fantastyczne w skuterach śnieżnych, że osoba bez wiedzy, umiejętności i kursów może swobodnie prowadzić skuter śnieżny, gdyż przy zachowaniu rozwagi i wykorzystaniu wiedzy od przewodników może swobodnie poruszać się skuterem po śniegu.

Przed wyjazdem nasz kadra doświadczonych przewodników przeprowadza teoretyczne, a następnie praktyczne szkolenie z jazdy na skuterze. Każdy uczestnik będzie miał kilka minut treningowych na stosunkowo łatwej trasie do zapoznania się ze skuterem i potrenowania.

W zależności od czasu trwania wycieczki ustalane są przerwy 5-7 minutowe i odbywają się co 20-30 minut, jednak w każdym momencie wyprawa może zostać zatrzymana na życzenie klienta.

W cenę każdej wycieczki wliczone jest:

 • jazda na skuterze śnieżnym w ustalonym czasie (np. 1, 3 lub 6 godzin itp.),
 • opieka instruktora,
 • paliwo do skutera,
 • kask ochronny,
 • gogle,
 • szalik.

Usługi dodatkowe mają na celu podniesienie komfortu uczestników wycieczki. Są to usługi dodatkowe płatne:

 • zimowy strój ochronny (komplet) – 55 zł netto / osoba; 15 zł netto za 1 element stroju,
 • transfer z obiektu noclegowego w Zakopanem do bazy i z powrotem – 45 zł netto / osoba,
 • ubezpieczenie mające na celu obniżenie własnej odpowiedzialności za uszkodzenie sprzętu do kwoty 1000 zł – 45 zł netto osoba / kierowca.

Wszystkie podane ceny są cenami brutto, zawierającymi 23% podatku VAT.

Jeśli mamy zimowe warunki, to wyprawy odbywają się zawsze, bez względu na to czy spada śnieg, czy jest jasno czy ciemno.

Maksymalna prędkość to 80-90 km na godzinę, jednak aby osiągnąć tę prędkość wymaga to doświadczenia i odbywa się tylko za zgodą przewodnika prowadzącego.

30-50 centymetrowe warunki śniegowe pozwalają jeździć skuterem śnieżnym.