Wybierając się do Zakopanego z dzieckiem koniecznie trzeba wjechać na Gubałówkę. Atrakcje na Gubałówce, zachwycą każdego małego turystę i nie tylko małego.

Deptak poprowadzony szczytem Gubałówki w kierunku zachodnim pełen jest atrakcji, obok których dzieci nie są w stanie przejść obojętnie. Kolorowe pamiątki, symulatory gier, parki linowe i wiele innych atrakcji sprawią, że dziecko będzie się czuło jak w raju.

Jak się dostać na szczyt?

Możliwości wejścia, lub wjechania na Gubałówkę jest wiele. Począwszy od wejścia pieszo jednym z trzech szlaków, wjazdu samochodem, aż po wjazd jedną z trzech kolejek.
Oczywiście do wejścia pieszego trzeba mieć trochę kondycji, a dziecko po drodze może się zniechęcić. Problem może także stanowić wózek, który będzie ciężko wciągać po nierównym często śliskim terenie.
Alternatywą jest wjazd przez Kościelisko na Butorowy Wierch. Tam jednak trzeba zostawić samochód na parkingu i dalej udać się pieszo.

Jedziemy kolejką

Ostatnią i najbardziej atrakcyjną opcją dostania się na szczyt jest wjazd kolejką. Do wyboru mamy dwa wyciągi krzesełkowe oraz kolej linowo – terenową.
Radzimy, aby wjazd odbył się właśnie kolejką na Gubałówkę. Dzięki przeszklonemu sufitowi w wagoniku dzieci mogą oglądać Zakopane i Tatry podczas wjazdu.

Atrakcje u góry

Górna stacja mieści się w samym sercu turystycznej infrastruktury. Karczmy, budki z lodami, place zabaw, stragany z pamiątkami, przejażdżki końmi wierzchem lub w dorożkach sprawią, że dzieci nie będą mogły oderwać wzroku od tak licznych ciekawostek.
Wybierając się na przechadzkę w stronę Butorowego Wierchu warto uzbroić się w cierpliwość. Dzieci chcą bowiem wszystko zobaczyć i co chwilę będą się zatrzymywać.

Jak zjechać?

W trakcie przechadzki po lewej stronie trafimy na górną stację kolei krzesełkowej Szymoszkowa. Sześcioosobowa kanapa sprawi, że nawet liczna rodzina będzie mogła na jednym krześle zjechać do Zakopanego oglądając wspaniałe widoki.
Jeżeli rodzice z dziećmi chcą dłużej pospacerować mogą dojść na Butorowy Wierch, skąd dwuosobowym krzesełkiem zjadą do Kościeliska lub jeszcze lepiej wypożyczą rower w wypożyczalni zjazd.pl i zjadą na sam dół, a rowery oddadzą na Krupówkach.
Oczywiście można też zawrócić i zjechać kolejką linowo – terenową niemal do centrum Zakopanego.