Wypoczynek w mieście pod Giewontem to wiele pozytywnych wrażeń. Zwykle po powrocie do domu czujemy, że byliśmy tam zbyt krótko i zastanawiamy się, kiedy znów pojawi się okazja, by wyjechać i poczuć klimat gór. Poznawanie Tatr to nadzwyczajna przygoda o każdej porze roku.

My jednak uważamy, że najcudowniej jest zimą. Widoki na ośnieżone szczyty, lasy, czy łąki są magiczne. W mroźny, słoneczny dzień sporo turystów spędza czas na stokach lub lodowiskach. Dzieci cieszą się zabawą na białym puchu, choć trzeba przyznać, że także dorośli za nią przepadają, mogą wtedy wrócić do swych młodzieńczych lat i na chwilę zapomnieć o codzienności. Każdy, kto planuje odpocząć zimą w Tatrach, powinien przejrzeć oferty – kulig góralski Zakopane. To atrakcja dająca masę frajdy.

Sposób na podziwianie widoków i relaks

Odkrywać uroki Tatr można na różne sposoby. Wyobraźcie sobie, że mkniecie saniami z dala od miejskiego gwaru, przez najbardziej ciekawe zakątki, dookoła spektakularne pejzaże, wszystko pokryte miękkim, białym puszkiem – prawda, że brzmi zachęcająco? Podczas kuligu mamy okazję zobaczyć fantastyczne miejsca. Co więcej, relaksujemy się, zupełnie odrywamy od rzeczywistości. Trudno przecież skupiać się na codziennych sprawach, na troskach, gdy przebywamy w tak wyjątkowym otoczeniu. Widoki na potężne, nieco groźne szczyty pozwalają nabrać dystansu do wszelkich kłopotów i spojrzeć na nie z innej perspektywy.

Na górali zawsze można liczyć

Kiedy wpiszemy w internetową wyszukiwarkę pytanie – kulig zakopane czy warto? – szybko zauważymy, że tego typu atrakcja posiada mnóstwo miłośników, a górale, którzy ją organizują świetnie wiedzą jak sprawić, by każdy uczestnik miał na twarzy ogromny uśmiech. Do wyboru kuligi w dzień, jak i te po zmroku, bardzo klimatyczne, bo przy świetle pochodni. Zakończeniem przejażdżki saniami często jest ognisko z regionalnymi pysznościami. Ciekawy element stanowią opowieści i żarty górali. Bez wahania określimy ich znakomitymi towarzyszami. Potrafią zachęcić do tańca i śpiewu. Kiedy przygrywa góralska kapela nie sposób siedzieć w miejscu z niezadowoloną miną. Na stronie chocholowska.pl znajdują się wszystkie szczegóły prawdziwych, tradycyjnych kuligów góralskich. Warto tam zajrzeć, oferta jest interesująca.

Zima, choć czasem nielubiana, w górach jest naprawdę olśniewająca. Gwarantuje różnorakie aktywności i formy spędzania czasu oraz prezentuje krajobrazy, które wywołują wiele emocji. Jeśli zastanawiacie się, gdzie spędzić zimowy weekend z przyjaciółmi, ferie, czy święta, koniecznie weźcie pod uwagę właśnie Zakopane. Jeżeli chcesz mieć pewność, że korzystasz z najlepszej oferty polecamy także stronę https://www.kuligi.pl