Miasto pod Giewontem staje się coraz bardziej przyjazne rowerzystom. Tylko w tym roku powstało kilka szlaków, które można przemierzać na dwóch kółkach bez obawy o szybko jeżdżące samochody.

Miłośnikom jazdy na rowerach nie trzeba mówić jak niebezpiecznie jest jeździć jednośladem po drogach publicznych. Wąskie pasy jezdni sprawiają, że kierowcy wręcz spychają na pobocza i krawężniki rowerzystów.
Z myślą o nich w Zakopanem powstaje infrastruktura, która pozwoli na bezpieczną jazdę.

Nowe ścieżki rowerowe

Tylko w tym roku do użytku rowerzystów oddane zostały aż cztery nowe fragmenty ścieżek rowerowych oraz rowerowo – pieszych. Jako pierwsza powstała ścieżka rowerowa od ronda im. Jana Pawła II do Kuźnic. Oddzielony pas od chodnika pozwala na bezpieczną jazdę jednośladem.
Powstały także trzy odcinki szlaków rowerowo – pieszych. Funkcjonują one na górnej i dolnej Równi Krupowej oraz wzdłuż ul. Bronisława Czecha. Mimo iż rowerzyści mszą współdzielić z pieszymi przestrzeń, to z pewnością jest to lepsze niż jazda pomiędzy samochodami.

Rowerowy plan na Zakopane

fot. Zjazd.pl

Dzięki budowanym obecnie ścieżkom rowerowym oraz szlakom rowerowo – pieszym Zakopane może się stać miejscem sprzyjającym rowerowym eskapadom.
Niebawem rowerzyści mają bezkolizyjnie móc przejechać spod dworca autobusowo – kolejowego aż do Kuźnic. Dodatkowo przy dworcu ma powstać rowerowe centrum oferujące wypożyczalnię, sprzedaż, a także naprawę rowerów.

Powstają wypożyczalnie rowerów

Jednym z miejsc często odwiedzanych przez rowerzystów jest Gubałówka i szlak poprowadzony szczytem, aż do samego Kościeliska. Widoki rozciągające się na Zakopane i Tatry wprawiają w zachwyt miłośników dwóch kółek.
W tym roku powstała tam także wypożyczalnia rowerów, która nie tylko oferuje turystom możliwość przejażdżki rowerom, ale także pokazuje, którędy jechać.

– Przygotowaliśmy do wyboru kilka tras. Zależnie od wieku i kondycji doradzamy trasy delikatne, widokowe, lub nieco bardziej wymagające

– mów Jan Pieprzak z wypożyczalni rowerów Zjazd.pl.

– Ponadto jesteśmy jedynymi, którzy zapewniają odbiór rowerów po zjeździe z Gubałówki na Krupówkach.

– dodaje